Duże wygrane w zdrapkach, a podatek od wygranych

Duże wygrane w zdrapkach, a podatek od wygranych

W ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć o dużych wygranych w popularnych „zdrapkach” Jeden z graczy z miejscowości Bochnia wygrał 200 000 zł w zdrapce Świąteczny Kalendarz. Jeszcze większą wygraną udało się „zdrapać” w Białystoku – w zdrapce Gorączka Złota  szczęśliwiec wygrał aż pół miliona złotych. Pół miliona złotych wygrano też w Sopocie. Największa wygrana w zdrapkach w marcu padła jednak we Wrocławiu – w zdrapce 1000000 w cashu osoba wygrała główną wygraną czyli  okrągły milion złotych. Szczęśliwcy pewnie cieszą się z wygranej, a czy cała kwota wpadnie do ich kieszeni, czy też muszą zapłacić podatek od wygranej?

duze-wygrane-w-zdrapkach-a-podatek-od-wygranych

Podatek od wygranych w zdrapkach

Powyżsi szczęśliwcy pewnie cieszą się z wygranej w zdrapkach jednak do ich kieszeni trafi kwota pomniejszona o podatek od wygranej wynoszący  10%.  Podatek ten pobierany jest w formie ryczałtu poprzez organizatora  więc podatnik, który otrzymuje nagrodę, nie musi osobiście odprowadzać podatku do urzędu skarbowego. 

Mimo konieczności zapłaty podatku od wygranej osoby, którym udało się wygrać tak duże nagrody pewnie cieszą się z wygranej.

Więcej o podatkach można znaleźć na stronie rządowej https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *