Czy czatGTP zastąpi biura rachunkowe?

Czy czatGTP zastąpi biura rachunkowe?

CzatGTP od OpenAI wykorzystujący sztuczną inteligencję  (AI) ma już 100 milionów użytkowników na świecie i jest najszybciej rosnącą aplikacją w historii.  W internecie można przeczytać wiele artykułów na temat w jaki sposób można wykorzystać to narzędzie. Dzięki czatGTP może między innymi bardzo szybko wykreować różnego rodzaju treści na zadany temat. CzatGTP może również stworzyć dźwięk/muzykę, a nawet kod programistyczny. Czy zatem CzatGTP może też być pomocny w biurze rachunkowym?

czy-czatGTP-zastapi-biura-rachunkowe

CzatGTP jako księgowa?

Miliony ludzi na świecie ( w tym pewnie księgowe) zadrżało – czatGTP zastąpi ludzi. Czy oby na pewno? Z pewnością zastosowanie tego narzędzia będzie ułatwiać życie milionów ludzi. Jednak szybko nie zastąpi człowieka – póki co czatGTP nie jest doskonały. Można znaleźć wiele artykułów, które  pokazują, że kontent wygenerowany za pomocą tego narzędzia zawiera wiele merytorycznych błędów. W księgowości natomiast nie ma miejsca na błędy. Prawo podatkowe nie jest łatwe i z pewnością nawet sztucznej inteligencji nie będzie łatwo przeanalizować wszelkie zawiłości podatkowe.

CzatGTP i inne rozwiązania z pewnością  w przyszłości ułatwią życie wielu milionom ludzi. Pewnie też technologia zastąpi cześć ludzi. Jednak technologia powinna mieć za zadanie  pomagać ludziom  w wykonywaniu monotonnych, żmudnych czynności. A ludzie w tym czasie powinni tworzyć lepszy świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *