Shopee koniec – portal wycofuje się z Polski

Shopee koniec – portal wycofuje się z Polski

Shopee wycofuje się z Polski. Platforma poinformowała, że kończy działalność w naszym kraju i tym samym od 14 stycznia nie będzie możliwości składania nowych zamówień przez ich portal.
shopee-koniec

Dlaczego Shopee wycofuje się z Polski?

Po niecałym roku działalności portal podał informację, iż firma zdecydowała się skupić działalności w Azji i Ameryce Łacińskiej, gdzie „osiągnęliśmy już znaczną skalę i widzimy dla nas duży długoterminowy potencjał wzrostu”. 
Decyzja Shopee zdaje się być sporym zaskoczeniem, szczególnie że dosyć dobrze radziła sobie na naszym rynku. Wszyscy użytkownicy w pamięci mają reklamy ze Sławomirem, a i też pozostałe reklamy, które mocno wpadały w pamięć.
Dzięki tej decyzji akcje największego konkurenta na rynku platform zakupowych – Allegro mocno zdrożały, Zanosi się, iż pierwsza pozycja Allegro na rynku e-commerce jest po wycofaniu się „najgroźniejszego” konkurenta niezagrożona.  Aktualnie najgroźniejszy konkurent czyli Amazon też nie kwapi się do agresywnego marketingu celem zdobycia pozycji lidera na rynku handlu internetowego w naszym kraju.
A Ty lubiłeś robić zakupy na Shopee? Co sądzisz o  informacji, iż Shopee wycofuje się z Polski?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *