Kiedy zwrot podatku 2023

Kiedy zwrot podatku 2023?

Kiedy zwrot podatku 2023 – nurtuje Cię to i inne  pytania odnośnie zwrotu podatku w 2023 jak np: czy długo będę musiał czekać na zwrot? jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj ten wpis.

kiedy-zwrot-podatku-2023

Urząd Skarbowy zwrot podatku 2023

Jeśli w wyniku rozliczenia rocznego PIT za 2022 roku masz nadpłatę to wkrótce otrzymasz jej zwrot. Jak szybko ten zwrot podatku otrzymasz zależy między innymi od kwoty zwrotu. Jeżeli wartość podatku jaki US ma Ci zwrócić jest niewielki (do 5 000 zł) to zwrot podatku możesz otrzymać nawet w kilka dni. Drugą ważną kwestią  jak szybko otrzymasz zwrot jest forma w jakiej złożyłeś PIT. Jeśli PIT za 2022 rok złożyłeś w formie papierowej to niestety na zwrot możesz poczekać nawet 3 miesiące. Dużo szybciej otrzymasz zwrot podatku w przypadku PIT wypełniłeś i wysłałeś elektronicznie. W tym przypadku na zwrot podatku będziesz czekał do 45 dni.  Natomiast jak posiadasz kartę dużej rodziny KDR to czas zwrotu podatku skróci się do 30 dni.

Status zwrotu – jak sprawdzić kiedy dostanę zwrot podatku?

Od pewnego czasu możesz też sprawdzić Status zwrotu – jest to nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Usługa umożliwia przeglądanie informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT.

Jeśli chcesz szybko otrzymać zwrot podatku warto  możliwie najszybciej wysłać PIT i koniecznie zrobić to elektronicznie. Im wcześniej  wyślesz rozliczenie tym szybciej otrzymasz zwrot podatku 2023 (za rok 2022). A Ty złożyłeś już swój PIT?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *