Kiedy najlepiej zmienić biuro rachunkowe

Kiedy najlepiej zmienić biuro rachunkowe

Jesteś wśród przedsiębiorców, którzy nie do końca są zadowoleni ze swojej księgowej i zastanawiasz się kiedy najlepiej zmienić biuro rachunkowe? Koniecznie przeczytaj ten wpis
zmien-biuro-rachunkowe

Dlaczego warto zmienić biuro rachunkowe

Wybór księgowej nie zawsze jest trafny. Nie każde biuro rachunkowe prowadzi usługi księgowe na najwyższym poziomie. Dodatkowo ceny niektórych biur rachunkowych bywają nieadekwatnie wysokie. Jeśli nie jesteś zadowolony z usług swojej księgowej może czas pomyśleć o zmianie.

Zmiana biura rachunkowego w trakcie roku

Zmiana księgowej w roku rozliczeniowym jest jak najbardziej możliwa jednak zdecydowanie lepszy rozwiązaniem jest dokonanie zmiany rozpoczynając współpracę od 1 stycznia. Oczywiście żeby tej zmiany dokonać początkiem roku pierwsze kroki do zmiany księgowej warto już rozpocząć w czwartym kwartale. Poszukiwania dobrej księgowej i ustalenia wszystkich szczegółów współpracy mogą trwać nawet 2-3 miesiące.
biuro-rachunkowe-warszawa-wawer

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak zauważyłeś jest wiele biur rachunkowych w Warszawie i całej Polsce. Jakie zatem wybrać, czym kierować się w wyborze dobrego księgowego? Z pewnością warto zwrócić uwagę na kilka czynników:
  • doświadczenie biura rachunkowego (ile lat jest na rynku)
  • opinie (te w internecie, choć warto też podpytać o rekomendacje)
  • odległość od firmy (warto wybrać biuro w tym samym mieście lub okolicach, choć czasem można w dostarczeniu dokumentów skorzystać z kuriera)
  • cena ( z pewnością biuro rachunkowe powinno rzetelnie i terminowo rozliczać Twoją firmę, ale też ceny usług rachunkowych nie powinny odbiegać od cen konkurencyjnych biur podatkowych)
Mam nadzieję, że już wiesz kiedy najlepiej zmienić biuro rachunkowe. Zbliża się koniec roku, więc z pewnością jest to dobry czas na zmianę księgowej. Polecamy Ci nasze biuro rachunkowe w Warszawie – z pewnością będziesz zadowolony z naszych usług rachunkowych, jak i cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *