Jak zdobyć pierwszych klientów – top 5 sposobów

Jak zdobyć pierwszych klientów – top 5 sposobów

Po rozpoczęciu działalności (a nawet wcześniej) warto poszukać pierwszych klientów na swoje usługi lub produkty. Niestety bez zapewnienie odpowiedniej ilości klientów Twój biznes nie przetrwa długo. Jak zatem zdobyć pierwszych klientów?

Jak-zdobyc-pierwszych-klientów

Poniżej lista 5 top sposobów na znalezienie klientów.

    1. Pierwszym sposobem na znalezienie klientów są znajomi i znajomi znajomych. Ogłoś wszystkim znajomym, że rozpoczynasz swój biznes i zapytaj czy nie potrzebują oni lub ich znajomi usług lub produktów, które oferujesz.  Na początek takie działanie może przynieść Ci pierwszych klientów.

    2. Daj się znaleźć swoim klientom w miejscu, gdzie oni są. Z pewnością gro Twoich klientów szuka pewnie  usług i produktów w internecie. Warto więc być tam obecnym. Koniecznie załóż darmowy profil Google Moja firma (mapy Google), zamieść swoje ogłoszenia w najbardziej popularnych portalach – OLX, Allegro, Facebook i grupy na FB, Oferteo i innych serwisach w swojej branży. Koszt tych działań jest niewielki, a możesz pozyskać mnóstwo potencjalnych klientów.

    3. Działania offline – jeśli działasz lokalnie to w celu pozyskania pierwszych klientów możesz też zamieścić ogłoszenia (na początek nawet darmowe) w gazetach lokalnych.  Mogą sprawdzić się  też ulotki reklamowe – można je zamówić w internecie za niewielkie pieniądze. Niezłym pomysłem jest też reklama na swoim firmowych samochodzie poprzez jego oklejenie.

    4. W niektórych przypadkach w celu pozyskania nowych klientów warto zaoferować swoim potencjalnym klientom coś za darmo lub w bardzo korzystnej cenie np testowy produkt. Często taki klient, gdy będzie zadowolony z darmowej usługi, produktu stanie się Twoim dobrym klientem lub poleci Cię znajomym. Czymś darmowym może być też prowadzenie darmowych szkoleń i dzielenie się swoją wiedzą na swoim blogu lub w social mediach. Prowadzenie bloga i profili w social mediach jest dosyć czasochłonne jednak z czasem może stać się to kopalnią nowych klientów

    5. W pewnym momencie w celu pozyskiwania większej ilości klientów warto rozpocząć reklamy w Google, Facebooku, Youtubie. Możesz spróbować to robić sam jednak najczęściej warto zlecić te działania profesjonalistą – jakiejś dobrej i sprawdzonej agencji reklamowej. Warto w wyborze agencji marketingowej ostrożny, gdyż wiele z nich obiecuje „góry lodowe”, a z dowożeniem wyników jest u nich dużo gorzej.

Mam nadzieję, że wpis dał Ci wskazówki jak zdobyć pierwszych klientów i wykorzystasz te 5 sposobów na pozyskiwanie klientów w swoim biznesie.

A jeśli poszukujesz dobrej księgowej w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *